Pages

Categories

SearchPolocard

Polocard

by
Sierpień 9, 2016
Zdrowie
No Comment

Problemów z krążeniem – objawy i leczenie Polocard

W organizmie człowieka ciągle krąży blisko 5 litrów krwi, pompowanej oraz dostarczanej do wszystkich narządów ciała. Spowolnienie tego ruchu krwi, inaczej tak zwane słabe krążenie, objawia się na ogół zimnymi stopami i dłońmi, uczuciem drętwienia, wyczerpaniem, wypadaniem włosów, osłabieniem paznokci i obrzękami. Przyczyną problemów z krążeniem może stanowić dieta uboga w witaminy oraz minerały, siedzący tryb życia i choroby, takie jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze. Żeby odpowiednio się chronić powinniśmy mieć aktywniejszy tryb życia, dobrą dietę i zażywać odpowiednie lekarstwa, które wspomogą organizm jak na przykład Polocard lek, który hamuje agregację płytek.

polocard3

Widoczne objawy słabego krążenia krwi

Gdy organizm ma problemy z równomierną dystrybucją krwi oraz składników odżywczych, w pierwszej kolejności cierpią na tym włosy i paznokcie. Owłosienie stają się suche, zaś paznokcie osłabione i łamliwe. Może również dojść do przesuszenia skóry, oraz nawet do jej odbarwienia. Przy niedotlenieniu spowodowanym słabym krążeniem, na palcach u rąk oraz nóg mogą pojawić się siniaki, a cera może przebarwiać się na niebiesko. Jeżeli problemy z krążeniem dotyczą nerek, w tkankach gromadzi się zbyt dużo wody, i w rezultacie na dłoniach oraz stopach prawdopodobnie pojawi się opuchlizna. Do najbardziej widocznych objawów słabego krążenia należą żylaki i owrzodzenia w okolicach stóp i na nogach. Tak, aby im w porę zapobiec, powinno się zwracać uwagę na świerzbienie, puchnące żyły, czerwone plamy oraz stany zapalne w tych obszarach.

Fizyczne objawy słabego krążenia krwi

Jedna spośród najbardziej znanych oznak problemów z krążeniem to zimne dłonie oraz stopy. Dzieje się tak stąd, że w przypadku osłabionego krążenia krew nie przepływa z optymalną prędkością i uregulowanie temperatury może zostać zaburzona. Z tej samej przyczyny u mężczyzn mogą pojawić się problemy z erekcją. Problemy z krążeniem skutkują również mrowieniem oraz drętwieniem kończyn, i także partii ciała, gdzie drętwienie przeważnie nie występuje (kark, okolice brzucha). W wyniku nieprawidłowego przepływu krwi mogą się również pojawić duszności oraz wrażenie ucisku w klatce piersiowej. Słabe krążenie skutkuje też brakiem apetytu, problemami z trawieniem i zaparciami. Dzieje się tak, ponieważ spowolnione krążenie spowalnia wszystkie inne procesy, w tym trawienie oraz pracę wątroby. W dobrym stanie organizm ulega osłabieniu, obniża się dodatkowo odporność. Układ traci umiejętność wykrywania oraz zwalczania patogenów, co skutkuje częstymi przeziębieniami i problemami z gojeniem się ran. Słabe krążenie może dodatkowo negatywnie przyczyniać się na pamięć oraz koncentrację. Kiedy krew nie przepływa odpowiednio, mogą wystąpić problemy ze skupieniem, nauką, natomiast także codziennym funkcjonowaniem.

Related PostDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>