Pages

Categories

SearchDermokosmetyki – kiedy można spróbować

Dermokosmetyki – kiedy można spróbować

by
Styczeń 25, 2016
Kosmetyki, Uroda
No Comment

Czasami okazuje się, że mimo wypróbowania wielu rozmaitych kosmetyków nasza cera dalej nie jest taka jaka byśmy tego sobie życzyli. I nie zawsze jest to spowodowane czymś, co można by zakwalifikować jako stan chorobowy. Co zatem zrobić aby poradzić sobie z nękającymi naszą skórę problemami?

Odpowiedzią mogą wydawać się tak zwane dermokosmetyki. Co to takiego? Nic innego jak slogan reklamowy. Słowo to miało pierwotnie oznaczać kosmetyki które wykonano z pieczołowitością i dokładnością dorównującą lekom. Niestety – w wielu przypadkach tak nie jest. I już na starcie zaznaczymy – stuprocentowej pewności nie możemy mieć nigdy. Z całą jednak pewnością, należy darować sobie „dermokosmetyki” firm stricte kosmetycznych – nie mają one na ogół potrzebnego zaplecza, by zapewnić swoim produktom wystarczającą jakość (czystość składników, równomierną dystrybucję aktywnych cząsteczek w substancji). Czy zatem można mieć, chociaż cień nadziei, że dermokosmetyki są w jakiś sposób różne od zwykłych kosmetyków? Cóż, przykładem może być tutaj marka Dermedic, która od pewnego czasu dosyć często gości na łamach prasy kobiecej, zbierając kolejne recenzje do swojego portfolio. Co wyróżnia kosmetyki Dermedic? Fakt, iż firma która je produkuje, jest firmą farmaceutyczną i posiada kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży. Sama marka Dermedic weszła na polski rynek w 2004 roku. Jako że łódzka firma która ją produkuje, nie jest wielkim molochem, możemy mieć nadzieję, że nie powstaje ona w dedykowanym tylko i wyłącznie kosmetykom „laboratorium” a załoga odpowiedzialna za produkcję, ma doświadczenie przy produkcji leków, co przekłada się na odpowiednią etykę pracy oraz skrupulatność. Należy tutaj jasno zaznaczyć – nie reklamujemy tej marki i nie gwarantujemy, że w tym wypadku będziemy zawsze mieli do czynienia z najwyższej jakości produktami. Stwierdzamy jedynie fakt, że jeżeli chcemy mieć kosmetyki które są wyższej jakości niż pozostałe, muszą być one produkowany w sposób inny niż pozostałe. Na rynku istnieją także inne firmy farmaceutyczne, które prowadzą produkcję wysokiej jakości kosmetyków, marketingowo zwanych dermokosmetykami. Dlatego każdy produkt należy sprawdzi – poczynając od renomy producenta, na certyfikatach i badaniach kończąc.

Dermedic-hydrain2Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>